Pay Per Call – jak działa, na czym polega?

Usługa Pay Per Call umożliwia uzyskanie przez klienta kodu dostępu do określonej usługi – np. filmu, treści serwisu internetowego – poprzez zadzwonienie na specjalny numer 0-70x-yyy-yyy.

Klient może dzwonić zarówno z komórki (również prepaid, jeśli ma na karcie wystarczające środki), jak i telefonu stacjonarnego. Płaci za połączenie, nie za czas jego trwania – jest to więc usługa o przejrzyście zdefiniowanych kosztach, w przeciwieństwie do działających na zbliżonych zasadach osławionych telefonów 0700, w których opłaty naliczane są za każdą minutę połączenia. W Pay Per Call wysokość opłaty jest klientowi znana przed wykonaniem połączenia i zależy od wybranej przez usługodawcę taryfy.

Klient, po wykonaniu połączenia, słyszy kod, który jest dla pewności odtwarzany wyraźnie trzy razy.

Koszt połączenia w usłudze Pay Per Call zaczyna się od 1 zł, a kończy na 25 zł netto.

W jaki sposób pieniądze trafiają do usługodawcy, np. właściciela serwisu z poradami prawnymi? Po zakończeniu okresu rozliczeniowego, operatorzy telekomunikacyjni podsumowują ruch na numerach przyłączonych do integratora (są to wyspecjalizowane firmy, oferujące usługodawcom pośrednictwo w obsłudze Pay Per Call) i na tej podstawie wypłacają integratorowi prowizję. Integrator potrąca swoje koszty zgodnie z podpisanymi umowami i pozostałe pieniądze przekazuje usługodawcom.

Jaka jest w systemie rola integratora? Firma taka dysponuje łączami do wszystkich operatorów telekomunikacyjnych i wykupuje u nich numerację Premium. I to on odbiera i obsługuje Połączenia Premium.

Do czego stosuje się płatności IVR

Płatności Pay Per Call stosowane są w mikropłatnościach. To alternatywa wobec płatności przez SMS Premium. Stosowane są przede wszystkim do pobierania niewielkich płatności za jednorazowy albo czasowy dostęp do treści czy funkcjonalności w serwisach internetowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*